تژگاه > نسخه قابل چاپ > برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی دا«مادر» در آبدانان+عکس
صفحه نخست > سرویس خبر / فرهنگ و هنر / گزارش > برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی دا«مادر» در آبدانان+عکس

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی دا«مادر» در آبدانان+عکس


19-07-1394, 22:45. نويسنده: admin

به گزارش تژگاه / در این جشنواره زنان شرکت کننده در زمینه های تزئینات ابزار الات عشایری و سیاه چادر آرایی، پخت غذاهای محلی و سنتی و همچنین صنایع روستایی آثار خود را ارائه و با هم به رقابت پرداختند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این مراسم ضمن تشریح هدف برگزاری این جشنواره در سخنانی گفت: زنان روستایی همواره بخش بزرگی از مشکلات خانواده های روستایی را به دوش کشیده اند و در واقع یکی از مهمترین اهداف این جشنواره معرفی خلاقیت ، توانمندی و تلاشهای زنان عشایر است.
بهروز حیدرزاده ادامه داد: در این جشنواره پخت و توزیع انواع غذاهای سنتی عشایر و روستاییان ، اسب سواری ، تیراندازی ،برپایی سیاه چادر و تزیین آن، شعرخوانی ، مقاله نویسی و اجرای ورزش های بومی توسط گروههای زنان روستایی مناطق مختلف این شهرستان به اجراء گذاشته شد.
وی ادامه داد: قشر عشایر و روستایی و اقوام مختلف این مناطق دارایخلاقیت ها و استعدادهای کم نظیری در زمینه های مختلف هستند که چنین جشنواره هایی زمینه ای است برای بروز این خلاقیت ها.
حیدر زاده ادامه داد: توسعه و تقویت هیات ورزشی روستاهای استان، تامین نیازها و زیرساخت های ورزش بانوان روستایی و توسعه اماکن ورزشی و توسعه و تشویق فرهنگ کار و تلاش و ورزش در روستاها از اولویت های دار اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام است.
لازم به ذکر است در پایان این جشنواره که همراه با اجرای موسیقی های سنتی ، رقض محلی و برنامه های دیگر بود از برگزیدگان زن این جشنواره تجلیل به عمل آمد


بازگشت