تژگاه > نسخه قابل چاپ > محبوب ترین جاهای مقدس و زیارتی جهان
صفحه نخست > ویژه ها / گوناگون / متنوع > محبوب ترین جاهای مقدس و زیارتی جهان

محبوب ترین جاهای مقدس و زیارتی جهان


15-01-1395, 23:22. نويسنده: admin

محبوب ترین جاهای مقدس و زیارتی جهان

 

سایت فوربس تراولر (ForbesTraveler) در گزارشی به معرفی ««مکان های مقدس»» که بیشترین بازدید کننده را در جهان دارا هستند پرداخته و به ««گردشگران»» توصیه کرده به این مکان های زیارتی سفر کنند.
خانه خدا واقع در مکه – عربستان

قبله گاه مسلمانان جهان. مسلمانانی که استطاعت مالی دارند. حداقل یک بار در طول عمر خود به حج مشرف می شوند مکه و مدینه مقدس ترین نقاط برای مسلمانان محسوب می شود. سالانه بیش از دو میلیون نفر در ماه ذی الحجه برای مناسک حج تمتع عازم عربستان می شوند.

مکه

 

 

 

معبد سن سوجی واقع در ژاپن

این معبد به افتخار الهه “رحمت و شادمانی” مذهب بودا در کنار رودخانه سومیدا ساخته شده و به گفته مسوولان گردشگری ژاپن سالانه 30 میلیون نفر از آن دیدن می کنند.

معبد

 

 

کلیسای باسیلیکا واقع در میدان سن پیترز رم – ایتالیا

شهر واتیکان محل اقامتگاه رسمی ««پاپ »»است. بنابر اعلام مرکز میراث جهانی یونسکو، باسیلیکا “بزرگترین ساختمان مذهبی در جهان” است. روزنامه 5 تا 20 هزار نفر از این محل دیدن می کنند و بازدیدکنندگان کل واتیکان در طول سال بالغ بر 18 میلیون نفر برآورد می شود.

کلیسا باسیلیکا

 

 

اماکن مقدس و مسیرهای زیارتی واقع در رشته کوه های “کی” – ژاپن

سه مکان مقدس و زیارتی که توسط مسیرهای کوهستانی به شهرهای باستانی نارا و کیوتو ژاپن منتهی شده و ریشه در سنن قدیمی عبادت در مناظر طبیعی دارد. این اماکن سالانه حدود 15 میلیون بازدیدکننده را جذب می کنند.

ژاپن

 

 

مرکز زیارتی ساباریمالا واقع در استان کرالا – هند

مرکز زیارتی هندوها در رشته کوه غربی “گات” که معبد ««“ساتها”»»در آن واقع است. موسم زیارت در این منطقه از ماه نوامبر آغاز و تا ژانویه ادامه می یابد و بین 5 تا 60 میلیون نفر سالانه از آن دیدن می کنند.

هندوستان

 

 

کلیسا و زیارتگاه پادره پیو واقع در سن جیووانی روتوندو – ایتالیا

دراین منطقه زائران در امتداد مسیر پیاده روی مستقیم، طولانی وشیبدار با مناطقی تراس بندی شده به صورت باغ های گسترده در اطراف آن به محل کلیسا هدایت می شوند.«« “پادره پیو”»» یک راهب کاپوچین بود که در دهه 1910 معروفیت یافت و این کلیسا به اسم وی نامگذاری شده است. هر ساله بین شش تا 7 میلیون زائر به این مکان سفر می کنند.

 

کلیسا


بازگشت