تژگاه > نسخه قابل چاپ > پاسداشت فداکاری‌های «حاج ولی الله دریکوند» رزمنده‌ خرم‌آبادی
صفحه نخست > پیشنهاد مدیر / سرویس خبر / دفاع مقدس / رزمندگان / گزارش / ایثارگران > پاسداشت فداکاری‌های «حاج ولی الله دریکوند» رزمنده‌ خرم‌آبادی

پاسداشت فداکاری‌های «حاج ولی الله دریکوند» رزمنده‌ خرم‌آبادی


2-05-1399, 19:58. نويسنده: admin
به گزارش تژگاه به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ولی الله دریکوند از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که در عملیات های مختلف از جمله کربلای چهار و پنج، همچنین عملیات فاو حضور داشته است.
وی که ۶۹ سال سن دارد از همان اوایل انقلاب و تشکیل سپاه به عضویت این نهاد مردمی درآمد و در عملیات کربلای چهار و پنج مجروح شده و هم اکنون در بستر بیماری به سر می‌برد.
به پاس قدردانی و دلجویی از این رزمنده که در بستر بیماری است جمعی از مسوولان از جمله اردشیر دریکوند عضو شورای اسلامی، محمد وارسته رئیس پلیس پیشگیری خر‌م‌آباد، فتحی ماسوری رییس کلانتری ۱۸ خرم‌آباد، حجت الاسلام و المسلمین روح الله دریکوند فعال فرهنگی اجتماعی و همچنین شهردار منطقه سه با وی دیداری داشتند.
این دیدار با توجه به شیوع بیماری کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود برگزار شد.

تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
حجت الاسلام روح الله دریکوند فعال فرهنگی اجتماعی که هماهنگ کننده این دیدار بود با اشاره و تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری جانبازان و رزمندگان شهدای زنده هستند، بنابراین ملاقات و دیدار با آنها یک حرکت پسندیده و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی افزود: مسوولان باید نسبت به دیدار با جانباز و ایثارگران اهتمام داشته باشند، زیرا گر امنیتی در کشور وجود دارد مرهون از خودگذشتگی‌های این افراد است.
دریکوند گفت: دیدار ما با این رزمنده هشت سال دوران دفاع مقدس به این معنی است که فرهنگ ایثار و شهادت  فراموش شدنی نیست.

برنامه‌ریزی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد نیز در این دیدار با تاکید بر ارتباط با رزمندگانی چون ولی الله دریکوند، اظهار کرد: ما باید اعتقاد و کارهای بزرگی که این افراد در برهه‌های حساس انجام داده‌اند برای نسل‌های آینده اطلاع‌رسانی کنیم. گفت: ولی الله دریکوند یکی از صادق‌ترین و  شجاع‌‌ترین رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس بودن که در عملیات مختلف از جمله کربلایی چهار و پنج حضور داشتند.
دریکوند بیان کرد: از نزدیک شاهد زحمات صادقانه وی بوده‌ام از خداوند توفیق و شفای کامل این رزمنده را دارم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ مملکت ما است، عنوان کرد: هر زمان و در هر برهه‌ای روی فرهنگ ایثار و شهادت کار کرده‌ایم موفق بوده‌ایم.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: بنابراین و در شرایط سخت اقتصادی که با آن مواجه هستیم با تکیه و برنامه‌ریزی درستی بر فرهنگ ایثار و شهادت در تمام عرصه‌ها می‌شود مشکلات را حل کرد.

امنیت امروز کشور مرهون رشادت‌های رزمندگان است
رئیس پلیس پیشگیری شهرستان خرم‌آباد نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه و نقش شهدا، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس اظهار کرد: ما هم باید دین‌ خود را به این سرمایه‌های ارزشمند ادا کنیم.
سرهنگ محمود وارسته افزود: اینکه امروز ما داعیه برقراری نظم و امنیت در منطقه را داریم مرهون زحمات رزمندگانی چون ولی الله دریکوند است.
وی ضمن تاکید بر حفظ فرهنگ ایثار و شهادت گفت: علاوه بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعد انتقال داده شود، باید امنیت نیز در جامعه حفظ شود.
رییس پلیس پیشگیری خر‌م‌آباد ادامه داد: نیروی انتظامی در شرایط فعلی بر دو‌ نکته تاکید دارد، ریشه کن کردن ناامنی در سایه دوم اینکه سنگ صبور مردم باشیم.
وارسته در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: به پاس قدردانی و‌ جبران زحمات رزمندگان مسوولان باید در خدمت مردم باشند.

گفتنی است در این دیدار شهردار منطقه سه وعده آسفالت کوچه این رزمنده گرانقدر را که از مطالبات چند ساله مردم این منطقه است مطرح کرد و قول مساعد داد.
 گزارش از نسرین صفربیرانوند

بازگشت