تژگاه > نسخه قابل چاپ > برگزاری ششمین یادواره شهدای منطقه ماسور و بزرگداشت شهید سید نورخدا موسوی
صفحه نخست > پیشنهاد مدیر / ویژه / سرویس خبر / مذهب و اندیشه / دفاع مقدس / شهدا / گزارش > برگزاری ششمین یادواره شهدای منطقه ماسور و بزرگداشت شهید سید نورخدا موسوی

برگزاری ششمین یادواره شهدای منطقه ماسور و بزرگداشت شهید سید نورخدا موسوی


17-07-1399, 23:46. نويسنده: admin
 مراسم اربعین و ششمین یادواره شهدای منطقه باقدمت ماسور و بزرگداشت شهید همیشه زنده وطن سید نورخدا موسوی بمناسبت هفته ناجا با محوریت هیئت فرهنگی _ مذهبی فاطمه الزهرا (س) در گلزار فاطمیه ماسور(پاگر) برگزار شد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از رسانه "چی دا "، رئیس بنیاد مهدویت لرستان، ضمن تسلیت اربعین حسینی، بیان داشت: پیامبر معظم اسلام (ص) اولین چهره الهی بعد از خداوند عالم در روی زمین است اما بعد از رحلت پیامبر (ص) فقط یک روز عزاداری می شود و امیرالمومنین (ع) به عنوان اَبَراوصیاء و اَبَرانبیاء در روز شهادتش بیست و یکم رمضان برایش عزاداری می شود و بقیه اهل بیت (ع) به همین صورت اما برای حسین بن علی (ع) یک دهه عزاداری و ۴۰ شب زیارت عاشورا خوانده می شود تا جایی که اوج این عزاداری به اربعین می رسد.
 
حجت الاسلام هاشمی گفت: هیچ کدام از انبیاء و اولیاء الله اربعین ندارند الی امام حسین (ع) ، اربعین دلایل زیادی دارد که یکی از آنها ظهور امام زمان (عج) است زیرا زمانی که حضرت مهدی (عج) ظهور می کند خود را بنام پسر حسین بن علی (ع) معرفی می کند؛ حسین بن علی را عالم باید بشناسد تا امام زمان (عج) ظهور کند و این شناخت با اربعین حاصل می شود .
 
وی افزود: آن دشمنی که فکر کرد امثال سید نورخداها را شهید می کند ، جانباز می کند و دل خانواده این عزیزان را می شکند پیروز میدان خواهد شد به خطا رفت و خودش هم در محاسبات فهمید که خطا رفته چرا که سید نورخداها در زمان جانبازی و شهادت بیشترین خدمت را دارند به اهل بیت و شهادت انجام می دهند .
 
هبت الله هاشمی به نکته قابل تاملی اشاره کرد: آن دشمنی که فکر کرد با شهادت قاسم سلیمانی ها و این شهدای گرانقدر مانند شهیدان منطقه ماسور ، کار تمام می شود اتفاقا برعکس شد اگر آن شهید و رزمنده آن زمان در یک جبهه ، دفاع می کرد امروز در همه جبهه ها کار می کند ؛ اگر آن زمان در جبهه امنیت بود امروز در جبهه سیاست ، اقتصاد ، فرهنگ و ... کار می کند .
 
وی در فراز دیگری از سخنان خود یادآور شد: اگر امروز در بحث اقتصاد، فرهنگ و یا سیاست به خطا رفته ایم اشتباهی است که توسط مسئولین صورت گرفته و این اشتباه حاصل فاصله گرفتن از شهداست ، هر جا شهدا نباشند خطا پیش می آید ، استکبار جهانی از شهید تمام قد می ترسد ، از رهبری نظام با تمام وجود می هراسد و به همین دلیل دست بر روی اقتصاد مردم گذاشته است .
 
رئیس بنیاد مهدویت استان لرستان تاکید کرد: در این روز اربعین و در جوار خانواده های معظم شهدای ماسور و شهید همیشه زنده وطن سید نورخدا موسوی اعلام می کنیم که پای مکتب و انقلابمان هستیم اما مسئول نالایق و لیبرال نمی خواهیم ، مسئولی که به خون شهدا خیانت کند نمی خواهیم .
 
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی اذعان داشت: مراقب باشیم ارزش هایمان را به لقمه نانی نفروشیم ، همه ی ما در یک قایق سوار شده ایم که رودخانه این قایق خون شهدا است و اگر خراب کنیم در خون شهدا غرق خواهیم شد این خون شهدا می بایست ما را به مکتب جهانی حضرت ولیعصر (عج) وصل کند .
 
 یادواره شهدای منطقه باقدمت ماسور و شهید سیدنورخدا موسوی با حضور سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ ، اردشیر دریکوند رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر خرم آباد، جمعی از سبزجامگان نیروی انتظامی ، مسئولین بنیاد شهید و استانداری و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد .
گفتنی است، کبری حافظی همسر شهید همیشه زنده وطن سخنران ویژه این مراسم باشکوه و معنوی بود .
شایان ذکر است حجت الاسلام والمسلمین روح الله دریکوند محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم اجرای این برنامه را برعهده داشت.
تهیه و تنظیم : مریم نظری

بازگشت