تژگاه > نسخه قابل چاپ > تجلیل معاونت فضای مجازی و هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات ازکودک نویسنده کتاب «حاج قاسم و بچه ها»
صفحه نخست > پیشنهاد مدیر / ویژه / سرویس خبر / کودک و نوجوان / کتاب / گزارش / مذهبی > تجلیل معاونت فضای مجازی و هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات ازکودک نویسنده کتاب «حاج قاسم و بچه ها»

تجلیل معاونت فضای مجازی و هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات ازکودک نویسنده کتاب «حاج قاسم و بچه ها»


5-04-1400, 12:24. نويسنده: admin
زهرا دریکوند کودک نویسنده کتاب «حاج قاسم و بچه ها» کوچکترین نویسنده قم و کوچکترین نویسنده کشور با موضوع سردار آسمانی یکی از محبوب ترین الگوهای تاثیرگذار برای نسل امروز، مورد تجلیل معاونت فضای مجازی و هنر و رسانه و رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم قرار گرفت.
حجت الاسلام شیخ الاسلام معاونت فضای مجازی و هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: استعداد و نبوغ در زهرا خانم در اصل یک نعمت الهی است و باید از این موهبت جهت رشد و شکوفایی وی نهایت بهره را برد و تحت نظر اساتید توانمند او را به مسیر درست هدایت کرد تا استعدادشان بهتر رشد کند.
 حجت الاسلام شیخ الاسلام افزود: همچنین می توان از دیگر داستان های زهرا خانم که در موضوعات مختلف نوشته است؛ جهت نشر در مجلات کودک؛ مثل «پوپک» استفاده نمود.
استاد محمود پوروهاب رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تصریح کرد: این که زهرا خانم مستعد است شکی در آن نیست. ولی باید مواظب بود که امر مشتبه نشود و شکل طبیعی راه خود را ادامه بدهد، لذا باید هم مورد تشویق قرار بگیرد و هم اینکه امر به گونه ای نباشد که خیال کنند آخر راه هستند و به اوج رسیده، به طوری که دیگر احتیاج به کسی ندارد.
رئیس واحد نشریات دفتر تبلیغات با بیان اینکه علاقه در این رابطه موضوع مهمی است، گفت: باید به گونه ای رفتار کرد تا استعداد کودک در زمینه ای که به آن علاقه مند شده، رشد کند. و بهترین راه کلاس و کانون پرورش فکری کودکان است. تا تحت نظر و تعلیم مربیان فهیم، نویسنده و هنرمند؛ راه درست را پیدا کند و به رشد مطلوب نائل آید.
شاعر و نويسنده كودك و نوجوان  افزود: باید کلاس رفت، مربی ببیند و عناصر داستانی را بشناسد. در کنار دیگر استعدادها، در رقابت قرار بگیرد و با هم سنجیده شوند و خودش را نشان بدهد.
استاد محمود پوروهاب در ادامه گفت: در کانون، مربی ها تعلیم دیده هستند، می دانند که چگونه با بچه رفتار کنند، راه درست را به بچه نشان می دهند و بچه راه خودش را پیدا می کند. مربی، کتاب را می شناسند و کتاب هایی در حد و مناسب با شرائط کودکان را معرفی می کنند. نقد و بررسی و کتابخوانی دارند. در چنین جمعی کودکان بهتر رشد می کنند، استعداد بچه ها را شکوفا و تخیل آنان را گسترده کرده و آنان را به عنوان یک منتقد بار می آورند.
در پایان نویسنده کتاب «حاج قاسم و بچه ها» با نثار صلوات جهت شادی روح سردار شهید سلیمانی و دیگر شهدا، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر پرتلاش مدرسه مهندس عسکری قم، خانم نسرین فرد و معلمان مهربان، دلسوز و زحمتکش خود، خانم شهابی پور و خانم بحرینی، بیان داشت: شهید سلیمانی و دوستانش کسانی بودند که به مظلومان کمک می کردند و اعمال نیک انجام می دادند. عمو قاسم برای جامعه و کشورش و مردم دنیا خیلی تلاش کرد و این باعث شد تا امام زمان (عج) او را خیلی دوست بدارد و به او مهدی یاور می گویند. 
زهرا دریکوند در ادامه گفت: من هم خیلی دوست دارم که از کارهای بد دوری کنم و همیشه کار خوب انجام بدهم تا امام زمان (عج) هم من رو دوست داشته باشد و یک مهدی باور و یک مهدی یاور شوم.

بازگشت