تژگاه > نسخه قابل چاپ > گروه جهادی شهید مصطفی میررضایی؛ بهره برداری از سایت تلفن همراه تخت چان پلدختر
صفحه نخست > پیشنهاد مدیر / ویژه / سرویس خبر / ویژه ها / بالاگریوه / گزارش / منطقه ای > گروه جهادی شهید مصطفی میررضایی؛ بهره برداری از سایت تلفن همراه تخت چان پلدختر

گروه جهادی شهید مصطفی میررضایی؛ بهره برداری از سایت تلفن همراه تخت چان پلدختر


24-06-1401, 23:47. نويسنده: admin
عمران و آبادانی منطقه وسیع و عشایر نشین تخت چان، حاصل بیش از ۹ سال تلاش و پیگری مجدانه سردار ولی الله میرهاشمی و نیروهای جوان و جهادی، در قالب گروه جهادی سردار شهید مصطفی میررضایی و همکاری راه داری استان، تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع)، اداره برق شهرستان پلدختر و شرکت مخابرات استان.
منطقه عشایری "تخت‌چان" شهرستان پلدختر در منطقه میانکوه شرقی این شهرستان واقع شده، یکی از محروم‌ترین مناطق عشایری استان لرستان است. منطقه تخت چان با تعداد ۱۵۰ خانوار و پوشش جمعیتی ۷۵۰ نفر، ۳۷۰ زن و ۳۸۰ نفر مرد، از مناطق عمده دامداری شهرستان پلدختر بوده که دارای ۲۵ هزار رأس گوسفند و ۷۵۰۰ رأس بز است. کمبود مراتع، آب آشامیدنی، صعب‌العبور بودن جاده دسترسی و درآمد پایین، امرار معاش ساکنان منطقه را تحت تاثیر قرار داده که به مساعدت بیشتر مسوولین در جهت رفع مشکلات اهالی نیازمند است. 

مقام معظم رهبری خطاب به سفیران کار و تلاش و خدمت فرمودند: وقتی شما در یک محیطی حاضر میشوید؛ در کویر، در کوهستان، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار میشوید، جوانی که در آنجاست، از شما الهام میگیرد و شما میشوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت. «من احیاها فکانّما احیا النّاس جمیعا»؛ شما دلها را زنده میکنید؛ فایده‌ی بزرگی است. فوائد فراوانی در این کار هست. این جریان عظیم را حفظ کنید. ۱۳۸۹/۰۶/۳۱

گروه جهادی سردار شهید مصطفی میررضایی، که بیش از 9 سال است در جهت عمران و آبادانی منطقه وسیع و عشایر نشین تخت چان، گام برمی دارد، این بار نیز با تلاش و پیگری مجدانه سردار ولی الله میرهاشمی سرپرست گروه جهادی و نیروهای جوان و جهادگر، در قالب این گروه جهادی و همکاری راه داری استان، تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع)، اداره برق شهرستان پلدختر و شرکت مخابرات استان توانسند در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب، سایت تلفن همراه منطقه تخت چان پلدختر را به مرحله بهره برداری برسانند.

گفتنی است که سایت تلفن همراه منطقه تخت چان پلدختر، با حضور کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی و احمد رضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، به بهره برداری رسید. کاظمی در این مراسم اظهار داشت: برای افتتاح این سایت ۴ میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین در ادامه، نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی از روند آسفالت جاده تخت چان به طول ۱۵ کیلومتر بازدید کرد. 


بازگشت